Mieszkanie w stylu francuskim- francuska bohema

37 m2

Koncepcja na to mieszkanie była znana od samego początku. Mieszkanie w stylu francuskim. Jasne, otwarte, pełne sztukaterii i drobnych detali.

Od samego wejścia wita nas piękna otwarta przestrzeń. Dla uzyskania tego efektu zaproponowałam wyburzenie długiej ściany, która oddzielała korytarz od części dziennej. Strefa wejścia została wydzielona płytkami oraz optycznie oddzielona konsolką, na której możemy odłożyć klucze lub torebkę wracając do domu. Dzięki temu też akcentujemy, w którym miejscu znajduje się komunikacja, a w którym część wypoczynkowa. Do całej przestrzeni 30 m2 dzięki temu dociera nam światło dzienne.

W korytarzu na całej ścianie znajduje się długa zabudowa szafy z białymi frezowanymi frontami oraz złotymi uchwytami.

W części wypoczynkowej znajduje się wygodny duży narożnik, niewielka rtv na ścianie ozdobionej symetryczną sztukaterią. Sztukateria posiada zdobne narożniki, dzięki temu dodajemy całemu wnętrzu smaku i elegancji. Gipsowe kinkiety w kwaterach ze sztukaterii wtapiają się w tło, a po włączeniu pięknie podkreślają całą ścianę.

Część kuchenna to otwarta ściana z niską zabudową. Ciemne fornirowane szuflady, kamienny blat, fartuch kuchenny oraz wąska półka dodaje typowego wyglądu mieszkanie w stylu francuskim. Ponad półką również znajduje się dekoracyjna sztukateria i dwa proste, minimalistyczne kinkiety, które doświetlają blat roboczy. Brak górnych półek  nie obciąża całości kuchni. Dodatkowe miejsce do przechowywania, które mogłyby nam zapewnić górne półki, znajduje się w wysokiej zabudowie po lewej stronie razem z lodówką i piekarnikiem.

Łazienka, choć niewielka, wiele się w niej dzieje. A to dzięki przepięknej mozaice na podłodze. Klienci zdecydowali się na tę mozaikę już od samego początku, dzięki temu całość łazienki dopasowałam tak, aby łazienka nie przytłaczała. Na ścianie proste, białe cegiełki, retro baterie, oraz szafka umywalkowa, która ma pochodzić z odzysku z lat 70′. Ta łazienka nie będzie się podobać każdemu, nie każdy mógłby w takiej funkcjonować. Spodoba się osobom, które kochają takie drobne szczegóły.

Więcej projektów znajdziesz tutaj.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z realizacjami moich projektów, sprawdzaj Facebooka.