Nowoczesne mieszkanie w szarości

65 m2

Nowoczesne mieszkanie w szarości w Zwoleniu.

Mieszkanie jest w układzie litery L. Część dzienna jest pomieszczeniem przejściowym, dlatego zaprojektowanie takiego mieszkania nie było proste. Jednak udało mi się wykorzystać całą przestrzeń, zachowując wszystkie niezbędne elementy.

Całe mieszkanie jest w kolorach ciepłych szarości oraz beżu.

Korytarz został tak zaprojektowany, aby zmieściła się tam duża, pojemna szafa. Szafa jest podwieszona, tak aby pod spodem zmieściła się stacja dokująca dla odkurzacza samojednego.

Następnie wchodzimy do nowoczesnego salonu z aneksem kuchennym, gdzie kolorystyka jest utrzymana w jednej tonacji. Na dwóch ścianach znajduje się tapeta o delikatnym betonowym wykończeniu. W nowoczesnej sypialni znalazło się miejsce na duże wygodne łóżko, sporą szafę oraz toaletkę z dużym lustrem podświetlanym.

Niewielka, nowoczesna łazienka pomieściła duży prysznic o szerokości 160 cm, na całą szerokość łazienki, głęboką zabudowę za wc oraz w centralnym punkcie umywalkę z podwieszaną szafką i blatem z konglomeratu. Całość łazienki utrzymana jest w odcieniach beżu, dzięki temu, cała łazienka jest nowoczesna i spójna.

Nowoczesne mieszkanie w szarości to propozycja dla osób, które wolą wnętrza spokojne i zrównoważone. Kolory zawsze można dodać w postaci tekstyliów (poduszki, dywany, narzuty). Dzięki temu możemy zmieniać charakter wnętrza w zależności od naszego nastroju i okazji.

W tym mieszkaniu zastosowałam dwie zmiany budowlane, które zdecydowanie poprawiły układ funkcjonalny wnętrza. Pierwszym z nich było, częściowe wyburzenie ściany w korytarzu i przesunięcie jej tak, aby utworzyć większą wnękę na szafę, zamiast wnęki na lodówkę od strony kuchni. Drugą zmianą było przesunięcie ściany między łazienką a gabinetem, oraz przeniesienie pralki do szafy w gabinecie. Dzięki temu w łazience zyskałam więcej miejsca na prysznic.