Etapy pracy nad projektem ogrodu

Moja pasja do ogrodu

Z wykształcenia jestem architektem wnętrz. Projektując ogrody, również dzielę je na „pokoje”, a każdy „pokój” w ogrodzie na swoją funkcję.
Moja pasja do ogrodu nie zrodziła się łatwo, bardziej po ciężkich doświadczeniach we własnym ogrodzie…

Wiedz, że dużo rzeczy doświadczyłam własnoręcznie: mam warzywnik, zielnik, sama robię kompost, miałam na działce pole kukurydzy, sama wszystko sadzę, plewię, nawożę i opryskuję. Uwielbiam przycinać topiary, jest to dla mnie jak jeden z najlepszych relaksów!

Kocham róże, dlatego nie zdziw się gdy pojawią się również w Twoim ogrodzie!

Etap 1 -analiza potrzeb klienta, określenie programu ogrodu, plan koncepcyjny ogrodu.

Podczas pierwszego spotkania z klientem na budowie dokonuję pomiarów inwentaryzacyjnych ogrodu. Podpisujemy umowę, omawiamy dokładnie jaki ma być program ogrodu. Jakie funkcje ma spełniać ogród, jakie nasadzenia widziałby klient w swoim ogrodzie.
Pierwszym etapem i projektem, jaki ode mnie otrzymasz, będzie plan koncepcyjny ogrodu, z podziałem na strefy. Otrzymasz ode mnie koncepcję 2D oraz moodboard z charakterystyką i stylem Twojego ogrodu. Przygotowuję projekt koncepcyjny w dwóch wariantach z podziałem na strefy z ogólnym zarysem nasadzeń i nawierzchni.

Etap 2 - projekt wykonawczy ogrodu, plan nasadzeń, zalecenia pielęgnacyjne roślin, kosztorys.

Po zaakceptowaniu przez klienta planu koncepcyjnego opracowuję dokładną dokumentację techniczną ogrodu. Jest to projekt wykonawczy zawierający: projekt nawierzchni utwardzonych, projekt oświetlenia ogrodu, projekt nasadzeń ogrodu, projekt nawodnienia w ogrodzie, czy projekt elewacji budynku. Dodatkowo opracowuję dokładnie spersonalizowane zalecenia pielęgnacyjne dla Twojego ogrodu, żebyś nie musiał się martwić jak dbać o swój przyszły ogród, oraz kosztorys materiałów nawierzchni utwardzonych, oraz materiałów roślinnych.

Etap 3 – wizualizacje ogrodu.

Fotorealistyczne wizualizacje Twojego ogrodu obrazujące ogólne zasady rozwiązań estetycznych, materiałowych, kolorystycznych i oświetleniowych. Na wizualizacjach pokazane są główne funkcje, styl i charakter Twojego przyszłego ogrodu. Dzięki wizualizacjom będziesz mógł się cieszyć swoim ogrodem na długo, zanim on jeszcze powstanie. Wizualizacje prezentują rośliny po osiągnięciu ich maksymalnych rozmiarów, dlatego będziesz mógł zobaczyć, jak Twój ogród będzie wyglądać za kilka, kilkanaście lat.

Zobacz moje ostatnie realizacje